piątek, 18 kwietnia 2014

Mechanical love

Cześć

Tytułowym tekstem zainspirowałem się do stworzenia takiej oto pracy.
Napisy z papieru UHK, nie pamiętam którego dokładnie.4 komentarze:

 1. Od jakiegoś czasu zaglądam do Ciebie i widzę jak rozwijasz się z każdym postem bardziej i bardziej - uczestniczysz w warsztatach i to jest ekstra ! :)
  Jednym wielkim ogółem, napiszę tak: Kolorystyka w pracach jak najbardziej pasująca do siebie, próbowanie prac na różnych płaszczyznach i w różnym klimacie - czy to kartka, czy blejtram, scrap, album - też super.
  To, do czego mogłabym się doczepić, to jedynie taki "mały szczegół", że wszystko jest jakieś takie płaskie...... Widać, że nakładasz na swoje prace, rzeczywiście istne "scrapowe" cuda domowego użytku z odzysku (co tak naprawdę jest właśnie prawdziwym scrapem), ale wszystko jest przyklejone na jednej płaszczyźnie i sprawia wrażenie pracy "nadźganej"/przesyconej wieloma elementami...... Dużo elementów to super, jednak ja poukładałabym to w jakąś kompozycję na warstwach - myślę, że było by o wiele ciekawiej.... Oczywiście jest to tylko moje skromne zdanie i nie musisz się z nim absolutnie zgadzać :)
  Pomocne mogą Ci być tutaj także tzw. "mapki"/ "sketches maps card" ---> http://pagemaps.com/sept11cardmaps.htm , które fajnie pokazują, gdzie i jak umieścić dany papier, czy element. Polecam serdecznie bo sama się uczyłam na takich mapkach :) Im więcej praktyki, tym później jest łatwiej zaplanować przestrzeń :) Powodzenia ! :) Pozdrawiam, Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za śledzenie moich postępów i za pomocne rady.
   Faktem jest, że mimo iż naklejam elementy na kostki, czasem po 2 po 3, to mam problem z uwypukleniem pracy, nadaniem jej trzeciego wymiaru. Często też staram się zapełnić całą przestrzeń, a widziałem przecież mnóstwo świetnych mnimali. Problem również sprawia mi nakładanie na siebie tekstur, tekturek, ponieważ zasłaniają one często fajne tło.
   Będę musiał podszkolić się w tym oglądając filmy i podpatrywać jak inni to robią.
   W sumie to ja myślę warstwami :) ponieważ do tej pory używam programów graficznych i wiem na czym to polega ale czasami po prostu nie potrafię "nawalić" mnóstwa podwyższaczy od tak :D
   Na pewno skorzystam z mapek.

   Pozdrawiam serdecznie :D

   Usuń
 2. Postępy widać. Biorę pod uwagę to, że jesteś na początku swojej drogi papierowo-scrapowej. Ja nie jestem ekspertem i dużo nauki tez przede mną. Zresztą w trakcie praktykowania odkryjesz swój docelowy styl. Odkryjesz go próbując stworzyć prace w różnych stylach, używając różnych technik.
  W tej pracy widać sporo elementów - ktoś inny pewnie ułożył by to w inny sposób ( sam za jakiś czas dojdziesz to tych wniosków) ale ... jest to twoje dzieło. Fajnie, że pokazujesz swoje prace i nie ukrywasz, że jesteś początkujący.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje Iza. Faktycznie nie mam jeszcze swojego stylu.
  Na razie muszę nauczyć się tworzyć minimale, zajmujące tylko część powierzchni roboczej, a nie jak w przypadku tej pracy.

  OdpowiedzUsuń